Mermer Döşeme

Mermer döşeme, günümüz mimarisinde en önemli kalemler arasında yerini almıştır. Mermer döşeme konusunda kullanıcının tercihini belirleyen unsurlar arasında döşenecek olan alan, ürünün rengi ve dokusunun yanı sıra daha önce kullanıldığı projelere göre gösterdiği referanslar sayılabilir. Mermer döşemesinde alınacak karar bireysel zevk ve tercihler gibi sübjektif değerlendirmelerin yanında taşın dayanıklılığı, sertliği ve su emme oranı gibi fiziksel verilere dayalı objektif değerlendirmelere bağlıdır.

Mermer döşemenin tercihine kullanılacak olan alanın tipine ve büyüklüğüne, iç mekân mı yoksa dış mekân mı olduğuna, insan trafiğinin ne yoğunlukta olacağına ve bunun gibi birçok unsur dikkate alınarak karar verilir. Örneğin, Efendioğlu Mermer olarak, insan trafiği yoğun olabilecek projelere mermer döşemesi olarak aşınması zor, sertliği yüksek ve rengi itibariyle büyük alanlara ferah bir hava verecek olan Agora Bej ve Vizon Bej isimli ürünlerimizi önermekteyiz. Bunun dışında banyo gibi suyla sürekli temas halinde olacak alanlar için Mermer döşeme olarak anti bakteriyel özelliği bulunan Ekvator Marmara ve Silver Marmara gibi ürünlerimiz tavsiye edilmektedir.

Mermer döşemenin en önemli özelliklerinden biri de zevke hitap edebilmesidir. Örneğin Efendioğlu Mermer’de mermer döşemede dinamizmi ön plana çıkarmak isteyenler için Aktif Bej ve Olive Avantgarde iyi bir seçenek olurken, modern mimarinin çizgisini yakalamak isteyenler için Ekvator Marmara ve Vizon Bej, prestiji yakalamak isteyenler için Agora Bej ve Maroon Marinace doğru seçenekler olabilmektedir.

Mermer döşemenin kalitesini ve doğal güzelliğini yansıtabilmesi açısından en önemli unsurlardan biri de uygulamayı yapacak olan ustanın işinin ehli olmasıdır. Ürünün renk geçişlerini ayarlayabilen bir ustanın taşa verebileceği uyumun yanı sıra, uygulayacağı yardımcı malzemeyi ürüne göre seçebilmesi ve uygulama teknikleri konusunda yeterli olması mermer döşemesine değer katacaktır.

 

Mermer Döşeme Galerisi