Üretim

Efendioğlu Mermer fabrikası Orhangazi’de, Yalova – Bursa yolu üzerinde, 9.500m2'si kapalı alan olmak üzere, 22,000 m²’lik bir arazi üzerinde bulunmaktadır. Yıllık plaka üretim kapasitesi 300.000 m² ve ölçü kesim kapasitesi 150.000 m²’dir.

Makine parkı SIMEC, BARSANTI, SEI, GMM, COMANDULLI gibi makinelerden oluşmakta ve üretimde yüksek kaliteli sarf malzemeler tercih edilmektedir. Kalite kontrol için, yalın kalite kontrol ve müşteri gözüyle kontrol gibi sistemler kullanılmaktadır. Efendioğlu Mermer, dünyanın her bölgesine, üst seviye projelere üretim yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Üretim standartlarını buna göre şekillendirmiş ve geliştirmeyi sürdürmektedir.

Üretimden Fotoğraflar

Kalite Kontrolden Fotoğraflar

Kalite Kontrol

Efendioğlu Mermer, üretiminde yalın kalite kontrol ve müşteri gözüyle kalite kontrol gibi sistemler kullanmaktadır.
Üretim sırasında yapılan otonom ve müşteri gözü ile kontroller sırası ile şu şekildedir;

-Katrak makinelerinden çıkan plaka haline getirilmiş olan mermer bloklar düzlük ve kalınlık-incelik standartları yönünden kontrol edilerek detaylı ölçüm bilgileri kayıt altına alınır.
-Epoksi hattına giren ürünler, epoksi hattı çıkışında kontrol edilerek, yapılan işlemlerde herhangi bir hata olup olmadığı gözlenir.
-Epoksi hattından cila hattına giren plakalar, cila hattı çıkışında kalınlık-incelik, yüzey parlaklığı ve seleksiyon yönünden kontrol edilir.
-Köprü kesme makinelerine fayans-döşeme yapılmak üzere sevk edilen plakalar, kesim işleminden geçirildikten sonra en-boy ölçüsü ve gönye kontrolü vs. yapılır.
-Fayans hattına giren ürünler hat çıkışında kenar çıtlaması, kalınlık-incelik, en-boy – gönye ve seleksiyon yönünden kontrol edilerek kasalara yerleştirilir.

Son olarak paketlenmiş ürünler kalite kontrol tarafından müşteri gözü ile kontrol edilerek fotoğrafları çekilip kayıt altına alınır.