*Ürün renkleri ortamdaki ışığa ve monitör ayarlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Lütfen renkleri değerlendirirken elinizdeki numuneyi baz alınız.

  Ekvator

  Marmara denizinde bulunan Marmara Adası, dünyanın en eski mermer ocaklarına ev sahipliği yapmış olan ve bu özelliği dolayısı ile birçok dilde mermer kelimesinin kökeni olmuş bir adadır. Roma döneminden Osmanlı dönemine kadar birçok uygarlık tarafından kullanılan Marmara mermerinintarihi, milattan önce 9. yüzyıllara dayanmaktadır. Marmara mermeri, o günlerden bu yana sayısız tarihi yapıya hayat vermiştir.
  Marmara adası ocaklarından üretilen blokların bir seleksiyonu olan Ekvator Marmara Mermeri, cetvelle çizilmişçesine damarlarıyla, kullanıldığı yapıya göz kamaştırıcı bir hava katan tarzıyla, günümüz mimarisinde önemli bir yere oturmuştur.
  Marmara mermeri, oluşumuna bağlı nedenlerle anti bakteriyel bir yapıya sahiptir ve bu sebeple hamave banyo gibi hijyenin ön planda tutulduğu yerlerde sıkça tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra mukavemeti yüksek olan bir t olması dolayısı ile iklim koşullarına dayanıklıdır ve dış mekanlarda kullanılmaya çok uygundur.
  Plaka kalınlık standartları 1-2-3 cm olup, yüksek metrajlı taleplerde ara kalınlıklar da sunulabilmektedir. 1-2-3 Cm ölçülü kesim üretimlerimizde 30x60 cm, 60x60 cm gibi standart üretimlerin yanı sıra, talebe göre çok daha küçük ya da büyük ölçüler de üretilebilmektedir.
  Ekvator Marmara Mermeri'nin yer aldığı projelerden bazıları ise; Trump Soho Otel New York, The RBS Bank Texas, Futakotamagawa Project Japonya, St.Regis Otel Şişli ve Hilton Dalaman'dır.

  Ekvator Seleksiyon Aralığı

  Ekvator Örnek Uygulamalar