Gri Mermer

Gir mermerler ara bir renk taşıdığı için, yapılarda, hem dekoratif olarak kullanılabilmekte hem de tonuna göre ana taş olarak değerlendirilebilmektedir. Özellikle son dönemlerde pazardaki payı genişleyen gri mermerlerin tercih edilme oranında hissedilir bir yükseliş süre gelmektedir. Gri mermerlerin bu yükselişinde gri rengin doğasından kaynaklanan uyum da önemli bir etkendir. Koyu renk ürünlerle kombin edilebildiği kadar açık renk ürünlerle de birlikte kullanılabilmesi gri mermeriçin önemli bir avantajdır.

Diğer birçok çeşit renkte olduğu gibi, gri mermer rezervinde de önemli bir avantaj sahibi olan ülkemizin neredeyse her bölgesinde gri mermere rastlanılabilmektedir. Hammadde olarak da işlenmiş olarak da dünyanın dört bir yanına gönderebildiğimiz gri mermerlerimizin en önde gelenleri Afyon, Kastamonu ve Balıkesir bölgelerindedir.

Efendioğlu Mermer olarak iki farklı tonda gri mermer müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Bunlardan birisi Marmara adasından getirilen Marmara blokların kesiminden elde edilen seleksiyonlardan biri olan “Silver Grey” (gümüş gri) adını verdiğimiz üründür. Homojen yapısıyla dikkat çeken bu ürünümüz iç mekânlarda kullanılabilmesinin yanı sıra, dayanıklı yapısıyla dış mekânlarda da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Gri mermer sınıfında sunabildiğimiz diğer ürünümüz ise Maroon Marinace adını verdiğimiz üründür. Bu ürünümüz Kastamonu’da bulunan ocağımızdan getirilmekte, Türkiye’nin ve dünyanın birçok bölgesine hem blok olarak, hem plaka şeklinde, hem de fayans olarak sunulabilmektedir. Özellikle prestij vurgusu yapılmak istenen projelerde tercih edilen bu gri mermerimiz eşsiz renk ve dokusuyla ön plana çıkmaktadır.

Efendioğlu’nun bu iki gri mermerini kullanarak imza attığı projelerden önemli bir kısmını sıralayacak olursak;

  • Hyundai Department Store – Seul / Güney Kore (Silver Grey)
  • Alibey Resort Side Otel – Antalya (Silver Grey)
  • Astana Media Center – Kazakistan (Maroon Marinace)
  • Sheraton Otel – İstanbul (Maroon Marinace)
  • Hilton Otel – Dalaman (Maroon Marinace)

Gri Mermer Galerisi