Bej Mermer

Tarihsel sürece bakıldığında mermer, yapıların ana malzemesi olmuştur. Günümüz modern mimarisinde de mermer, kaplama malzemesi olarak yaygın kullanım alanına sahiptir. Mermerin en önemli görevlerinden biri de yapıya estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Bu görev, önemli anlamda mermerin yapılarda kullanılan diğer malzemelerle olan uyumuna bağlı olmaktadır. Bu anlamda bej mermer doğası itibariyle çok uyumlu bir renk içermesi dolayısıyla tercih oranı yüksek bir üründür.

Bej mermer doğada yüksek miktarda bulunabiliyor olması, hem uygulandığı alanı boğmayan bir renk olması, hem de birçok diğer renkle uyum sağlayabilmesi açısından yoğun olarak kullanılmaktadır. Türkiye’deki ocakların çok önemli bir kısmı koyu ve açık bej olarak nitelendirilebilecek bir ton aralığındadır.

Efendioğlu Mermer’de bej mermer farklı seleksiyonlar altında satışa sunulmaktadır. Manisa’da bulunan bej mermer ocağından elde edilen bu seleksiyonların en ayırt edici özelliği sert olmalarıdır. Bilindiği üzere mermerin sertliği arttıkça çizilme olasılığı da azalmaktadır. Çizilmenin az olması dışında aşınmasının da zor olması taşın yüksek sertliğinin avantajlarından biri olarak sayılabilir. Bu avantajları sayesinde bej mermer seleksiyonlarımız insan trafiğinin yoğun olduğu havaalanı ve alışveriş merkezi gibi yerlerde kullanılmaya uygundur.

Efendioğlu Mermer olarak bu bej mermer seleksiyonlarımızı sıralayacak olursak;

  • Agora Bej mermerimiz homojen ve estetik dokusuyla ön plana çıkmaktadır.
  • Vizon Bej mermerimiz kendini tekrar etmeyen özgün yapısıyla kendini göstermektedir.
  • Aktif Bej mermerimiz hareketli seleksiyonuyla uygulandığı alana dinamizm katmaktadır.
  • City Bej mermerimiz zengin damar dokusuyla doğallığını vurgulamaktadır.

Bej mermer konusunda zengin bir yelpaze sunabilen Efendioğlu Mermer, ürünü işlerken gösterdiği hassasiyetle taşın değerini en üst noktalara taşıma çabasını sürdürmektedir. Bu ürünlerin fiziksel kalitesini oluşturan kalınlık, gönye, cila gibi unsurlara gösterilen özenin yanı sıra, taşlar damar yapılarına göre selekte edilmekte ve ürünlerin birbirleriyle uyumları dikkate alınarak kasalama yapılmaktadır.

Efendioğlu Mermer’in bej ürünleri ile yapılmış bazı projeler ise;

  • – Bursa Valilik Binası
  • – Rixos Premium Otel – Belek
  • – Emaar Square – İstanbul
  • – Clarion Golden Horn Otel – Beyoğlu
  • – Leogrand Otel – Batum

 

Bej Mermer Galerisi