Siyah Mermer

Siyah Mermerler gibi koyu renkli taşlar, yapılarda dekoratif özelliği yüksek olan bir unsur olarak kullanılabilmektedir. Siyah Mermerler özellikle açık renkli taşlarla beraber kullanıldığında, ürünler birbirine renk olarak tezat oluşturdukları için, birbirlerini görsel olarak patlatırlar ve böylece dikkat çeken bir güzellik kazanırlar. Bu anlamda siyah mermer kullanımı, yapının güzelliğini bir üst noktaya taşımakta önemli bir araç olma özelliği kazanmaktadır.

Siyah mermerlerin diğer önemli bir özelliği de parlaklığını yansıtabilmesidir. Üretim sürecinde siyah mermerler gibi koyu renkli mermerler, cila sonrası yüksek parlaklık değerleri vermektedir. Bu parlaklık ürünün daha gösterişli bir izlenim vermesine yardımcı olmaktadır.

Ülkemiz birçok renk mermerde zengin olduğu gibi siyah mermer ocakları konusunda da zengindir. Hem işlenmiş ürün olarak hem de hammadde olarak yüksek miktarlarda ihraç edilebilen siyah mermerlerimiz özellikle iç Anadolu bölgesi ve çevresinde yoğun olarak bulunmaktadır. İşlenmiş olarak Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Avustralya, Japonya, İngiltere ve Almanya gibi ülkelere ihraç edilen siyah mermerlerimiz, ham olarak da Çin, Hindistan, Tayvan ve İtalya gibi mermer işleme tesisleri bulunan ülkelere yoğun olarak ihraç edilebilmektedir.

Efendioğlu Mermer’de siyah mermer olarak “acı kahve-siyah” arası bir renk taşıyan Olive Avantgarde isimli ürün sunulmaktadır. Piyasada bulunan birçok siyah mermere nazaran yeni bir ürün olmasına rağmen Dünya’nın çok sayıda ülkesinde tanınmaya başlamıştır. Özellikle içinde ihtiva ettiği yoğun beyaz damar yapısı, koyu olan zemin rengini göz önüne çıkarırken, koyu olan zemin ise beyaz damar yapısının göz alıcı olmasını sağlamaktadır.

Efendioğlu Mermer başta kendi hizmet binası olmak üzere birçok projede Olive Avantgarde isimli ürününü kullanmıştır. Bu projelerden bir kaçını sıralayacak olursa;

  • Clarion Golden Horn Hotel – İstanbul
  • Leogrand Hotel Batum – Gürcista
  • Dedeman Hotel Bostancı – İstanbul
  • Gemlik Hotel Ramada – Bursa

 

Siyah Mermer Galerisi