Ambalajlama

Bandıl: Mermer plakaların sevki için yapmış olduğumuz ambalajlama tipidir. Her bir bandılda 20-26 adet 1’lik plaka, 10-13 adet 2’lik plaka, 7-9 adet arası 3’lük plaka bulunmaktadır. Bandıllarımız ısıl işleme tabi tutulmuş olup, marangozlarımız tarafından özenle üretilmekte ve Avrupa standartlarına uygundur.  Her mermer plaka arasına, mermerlerin yüzeylerinin çizilmemesi için shrink naylon konulmaktadır. Bandılların üzerinde, içeriğini tanımlayıcı etiket bulunmaktadır.
İhracat yüklemelerinde, bandıllar konteynere ve birbirlerine sabitlenerek konteyner içine nem alıcı paketler atılır ve konteyner ilaçlandıktan sonra mühürlenerek konteyner kilitlenir.
Yurt içi kamyon ve tır yüklemelerinde bandıllar ölçü ve ağırlıklarına göre araç üzerine yerleştirilir, aracın kasasına ve birbirlerine sabitlenerek üzerlerine spanzet gerilir.
Kasa: Mermer döşeme ve fayansların sevki için yapmış olduğumuz ambalajlama tipidir. Bazı standart ölçülerde karton kutulu olmak üzere, ürünlerin arasına polyete, kasanın iç çevresine ve tabanına 2 cmlik strafor yerleştirerek kasalama yapılmaktadır.  Kasalar ısıl işlem görmüş olup, Avrupa standartlarına uygundur. Her kasanın üstünde, içeriğini tanımlayıcı etiket bulunmaktadır.(Karton kutulu kasalamalarda strafor kullanılmamaktadır.)
İhracat yüklemelerinde, kasalar konteynere ve birbirlerine sabitlenerek konteyner içine nem alıcı paketler atılır ve konteyner ilaçlandıktan sonra mühürlenerek konteyner kilitlenir.
Yurt içi kamyon ve tır yüklemelerinde kasalar ölçü ve ağırlıklarına göre araç üzerine yerleştirilerek kasalar birbirlerine sabitlenir.
A Sehpa: Yurt dışı tır yüklemelerinde bandılla sevkin riskli olduğu durumlarda A Sehpa kullanılır. Sehpalar ölçü ve ağırlıklarına göre araç üzerine yerleştirilir, sehpaya yatırılan taşlar çelik halatlar ve spanzet yolu ile sabitlenerek yükleme gerçekleştirilir.
Palet Üstü: Yurt içi yüklemelerimizde kullandığımız palet üstü, ekonomik ürünlerin sevki için tercih edilen bir ambalajlama şeklidir. Palet üstüne dizilen taşlar, ahşap kenarlar ile desteklenir ve kompozite çember ile bağlanarak sevke hazır hale getirilir. Her paletin üstünde, içeriğini tanımlayıcı etiket bulunmaktadır.

Ambalajlama İşleminden Fotoğraflar